Проведення аукціонів та умови оцінювання учасників в 2021 році

В той момент, коли замовник оголошує про проведення аукціону, електронна система Прозорро обов’язково розкриває вартість лоту, яку пропонують учасники. Електронні майданчики сортують їх за системою зменшення. Самі торги будуть проводитись протягом трьох етапів. Кожен з етапів передбачає, що учасники будуть зменшувати вартість своєї ставки.

Суворих обмежень на зменшення вартості система не встановлює. Головне правило одне, вартість нової ставки не повинна бути зменшена на суму початкової ціни лоту. Умови заздалегідь зазначаються перед початком, тому будьте уважні, щоб не пропустити свою чергу задарма.

Протягом проведення аукціону, всі зміни в торгах відкриті для всіх учасників. Тому ваша зміна вартості буде доступна конкурентам, що дозволить планувати стратегію та досягати потрібного результату відштовхуючись від аналітики поведінки учасників. Якщо учасник перестає приймати участь, ця інформація з’являється на екрані.

Нюанси оцінювання учасників

Коли третій етап зміни ставок закінчиться, система робить всі пропозиції відкритими та доступними для публічного огляду. Окрім цього відкривається інформація щодо вартості лоту, умов надання продукції а також перелік документів, які будуть надаватися під час завершення угоди.

Всі ці данні будуть корисні замовнику. На підставі їх аналізу він буде робити свій вибір. Головним критерієм обробки заявок буде економічна вигода для замовника. В такому разі, перш за все будуть оцінюватися ті пропозиції, котрі мають найменші цінові позиції. Коли найвигідніша пропозиція буде обрана, замовнику надається 5 діб на її вивчення.

Якщо появиться потреба, то замовнику можуть подовжити цей строк до 20 діб. Після цього та оцінки документації, замовник має право оголосити переможця і процедура перейде до завершальної стадії. Тендер буде діяти до тих пір, доки замовник не визначить переможця, або оголосить відсутність переможця.

Більш детально проаналізувати всю процедуру проведення тендерів можна на сайті інформаційного порталу megasale.com.ua. Портал працює для того, щоб громадяни опанували нову процедуру в максимально короткі строки та негайно могли приступити до початку торгів.

Після визначення переможця, система публікує офіційне оголошення про переможця. Це буде свідчити про намір замовника укласти договір із переможцем. Одночасно із цим інші учасники дізнаються про результати. В разі незадоволення результату, вони мають право звернутися до замовника із вимогою надати роз’яснення.