Типи електронних аукціонів

Аукціон – це досить розповсюджене явище і коли мова йде про таку процедуру, вона не завжди буде виглядати однаково. Тому, одне з важливих завдань для звичайного учасника – це більш детально ознайомитися з тим, які є види аукціонів, чим вони відрізняються, який краще обрати й так далі. Насправді, всі ці моменти максимально важливо і якщо їх ігнорувати, то участь в самих торгах може не дати того ефекту, який хоче отримати звичайний учасник.

Ви можете знайти будь-який вид аукціону, якщо з самого початку не пожалкуєте часу й зможете обрати відповідний електронний майданчик. На сьогодні таких сайтів дійсно дуже багато і якщо підійти до вирішення цього питання більш серйозно, то можна легко знайти якісний ресурс.

Українська універсальна біржа – це чудовий приклад того, яким повинен бути подібний сервіс. На сьогодні, даний варіант є одним з найбільш надійних, причому у всіх компонентах. Все що вам потрібно зробити, щоб почати ним користуватися – це перейти на сайт tender.uub.com.ua та пройти авторизацію. Робиться це досить просто й не віднімає багато часу.

Які є види аукціонів

Як вже згадувалось раніше, є декілька основних різновидів цієї процедури. В залежності від обраного формату, процес визначення переможця може досить серйозно відрізнятися. Тому, потрібно відразу визначитися з тим, який варіант є для вас більш зручним та обирати саме його.

  • Аукціон на пониження – з назви не важко здогадатися, що в аукціоні передбачено декілька основних етапів, на кожному з яких учасникам потрібно знижувати свою пропозицію. Відповідно, на самих ресурсах є певний показник мінімального ходу, на який можна знижувати саму пропозицію. Відповідно, учасники з самого початку пропонують трішки завищену суму, щоб в самому кінці дійти до тої відмітки, що є для них комфортною;
  • Аукціон на підвищення – тут принцип зворотній і переможцем стає той учасник, який запропонував найбільш високу вартість. Частіше за все, такі аукціони можна знайти у випадку з лотами, які мають відношення до здачі в оренду державного майна;
  • Відкритий електронний аукціон – тут мова йде виключно про онлайн-формат торгів. Де кожен з учасників має змогу надати свою пропозицію, в той час як організатор торгів обирає найбільш вигідну пропозицію.

Вам залишається лише проаналізувати всі ці варіанти й вибрати ту форму аукціону, яка є для вас найбільш зручною.